İngilizce Sınavlarına Hazırlık

İngilizce Sınavlarına Hazırlık

KPDS ve ÜDS’nin kaldırılmasından sonra oluşturulan Yabancı Dil Sınavı yılda iki kez İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinde yapılıyor. Bunların haricinde 18 dilde daha ilkbahar döneminde sınavlar düzenleniyor. Özellikle yüksek lisans yapmak isteyenlerin girdiği YDS ile adaylar yurt dışı eğitimleri alabilir ve çeşitli kurumlara iş başvurusu yapabilirler.

YDS’ye başvurabilecek olanlar ise:

  • KPSS lise adayları ( Çeşitli kurumların dil şartı için)
  • KPSS önlisans adayları (Çeşitli kurumların dil şartı için)
  • Üniversite 3 veya 4’üncü sınıfta okuyanlar (Araştırma görevlisi seçme ve arama işlemlerinde)
  • KPSS lisans adayları
  • KPSS A grubu adayları (A grubu puanlarından 91 tanesi dil puanı olmadan hesaplanamamaktadır. A grubu hukuk, iktisat, maliye alanlarına hazırlanan adaylar Mayısta YDS sınavına girmediyse bu puanları hesaplanamayacaktır.)
  • Kamu personeli (Dil tazminatı için)
  • Yüksek lisans adayları
  • Araştırma görevlisi olmak isteyenler
  • Doktora ve doçent adayları

YDS’ye Nasıl Hazırlanmalı?

Sınava 3 aydan daha az bir zaman kala adayların YDS hazırlık temposunu artırması ve şu üç alanda hazırlık yapması gerekir: KPDS ve ÜDS’de olduğu gibi özellikle sınavda karşılaşma ihtimali çok olan kelimelere iyi hazırlanması, Gramer çalışmaları ve son olarak da soru tekniği ve yöntemleri konusunda destek alınması çok önemli.

Dil Akademi ailesi olarak bizler bu zorlu yolda yanınızda yer alırken her türlü ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyoruz. Avrupa standartlarındaki kitaplarımız, deneme sınavlarımız, etütlerimiz ve aktivitelerimizle siz değerli öğrencilerimizin eksiksiz olarak YDS’ye hazırlanmanızı sağlıyoruz.

YDS başvuru işlemleri nelerdir?

YDS Başvuru İşlemi: 1 Eylül 2013 Sonbahar Dönemi YDS’ye başvuruda bulunacak adayların, 15-24 Temmuz 2013 tarihleri arasında, ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinde yayınlanacak olan 2013 YDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ve Aday Başvuru Formunun çıktısını almaları gerekmektedir.

Sınav öncesi ve sonrası işlemlerinizde, tercihlerinizde ve sorularınızda sınırsız desteği öğretmenlerimizden ve idari personelimizden alabilirsiniz. Rehberlik hizmetimiz ile sizleri en doğru şekilde yönlendirmek bizim görevimiz!

Devamsızlık Takibi

Devamlılık, dil öğrenim programlarında olmazsa olmazlarımızdan birisidir. Bu düşünceden hareketle hangi yaşta olursa olsun öğrencinin devamsızlıkları kendisine ve /veya velisine rapor edilir. Özelikle üniversite hazırlık...

Devamı

VIP Etüt

İlköğretim öğrencilerimize özel VIP etüt uygulaması ile 5 kişiyi geçmeyen gruplar halinde 12 saat Matematik, 12 saat İngilizce dersler verilir. Amaç genç kursiyerlerimizin okul sınavlarında daha başarılı olmaları ve yabancı dil öğrenmeleridir. 

Eklektik Sistem

Yetişkinler için verilen genel İngilizce eğitimlerimizde eklektik sistemimizi uyguluyoruz. Farklı yöntemlerden yararlanarak bütünleyici bir anlayışla hem yol gösterici hem de serbest düşünceye açık bir program uyguluyoruz.